Dzień Różnorodności Kulturowej już za nami

Czwarta edycja Dnia Różnorodności Kulturowej na Wydziale Neofilologii UAM już za nami! W wydarzeniu, które miało miejsce 21 maja 2019 r., uczestniczyły setki osób z UAM oraz zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.

Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju to święto, które Wydział Neofilologii UAM celebruje w sposób szczególny. Tegoroczna edycja, objęta Honorowym Patronatem JM Rektora prof. dr. hab. Andrzeja Lesickiego i wpisana w obchody Jubileuszu stulecia Uniwersytetu Poznańskiego obfitowała w wydarzenia dla Małych i Dużych: wykłady otwarte, warsztaty językowe, przedstawienia dla dzieci przybliżające tematykę przekładu i baśni oraz piknik smaków i zapachów świata.

Filologię węgierską dumnie reprezentowali mgr Szabolcs Németh, który wziął udział w wielojęzycznej recytacji „Lokomotywy” Tuwima, oraz dr Paweł Kornatowski i studentka III roku Dominika Jędrzejczak, którzy przygotowali tradycyjną zupę gulaszową.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym profilu FB! Zdjęcia dzięki uprzejmości WN UAM oraz mgr. Dániela Papa.